Zaproszenie

Szanowni Państwo,

 

Z nieukrywaną i niezwykłą przyjemnością zapraszam na pierwszą edycję „Śląskiej Jesieni Intensywistycznej” – ogólnopolskiej konferencji edukacyjno-naukowej skierowanej do lekarzy zainteresowanych i zajmujących się zagadnieniami związanymi z diagnostyką i leczeniem krytycznie chorych.
Choć tytuł konferencji może sugerować, iż niewiele nowych i ciekawych informacji pojawiło się w ostatnim czasie w tej niezwykle interesującej ale trudnej dziedzinie medycyny klinicznej, to jednak mam nieodparte wrażenie, że intensywna terapia w swej interdyscyplinarności przeżywa swoisty renesans, odzwierciedlający raczej wiosnę. Także wybór Katowic jako lokalizacji tego wydarzenia naukowego jest nieprzypadkowy – od wielu lat stolica Śląska, pomimo wieloletniej tradycji i ugruntowanej pozycji naukowej na mapie Polski, nie gościła w swych progach delegatów zainteresowanych problematyką intensywnej terapii. Po trzecie, czas konferencji jest również tak dobrany, aby wszystkim młodym pasjonatom anestezjologii i intensywnej terapii w dogodny sposób ułatwić przygotowania do egzaminu specjalizacyjnego.


Bogata tematyka konferencji oraz grono wyśmienitych wykładowców zwiastują prawdziwą ucztę edukacyjną, dlatego tym milej będzie Państwa gościć w naszych progach. Zapraszam już teraz w imieniu Komitetu Organizacyjnego i Naukowego!

 

Z wyrazami szacunku i koleżeńskimi pozdrowieniami,

prof. dr hab. n. med. Łukasz Krzych


Kierownik Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii SUM
Kierownik Katedry Anestezjologii i Intensywnej Terapii SUM
Konsultant wojewódzki w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii
Przewodniczący Sekcji Intensywnej Terapii PTAiIT

Koordynator merytoryczny programu naukowego

Ta strona używa ciasteczek (COOKIES). Zapoznaj się z Polityką prywatności aby dowiedzieć się więcej.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.